آموزش ثبت وبلاگ و وبسایت در موتورهای جستجوگر

seo
از اونجایی که تقریبا هشتاد و پنج درصد بازدید کننده گان وبلاگ ها عموما از طریق موتور های جستجو وارد وبلاگ ها میگردند بنابر این اولین کاری که بعد از ایجاد یک وبلاگ مهم است ، ثبت کردن یا معرفی کردن آن به موتور های جستجوی میباشد . در اینجا قصد دارم نحوه ثبت وبلاگ یا سایت ها رو در سه موتور جستجوی معروف جهان که اکثریت با این موتور های جستجو آشنایی دارن و از آنها استفاده کردن آموزش بدم ، پس در ادامه با ما همراه باشید .

معرفی موتور جستجوگر گوگل

برای ثبت وبلاگ یا سایت در گوگل نیاز به یک آید گوگل دارید . اگر آیدی گوگل ندارید از اینجا برای ایجاد یک آیدی گوگل اقدام کنید . مراحل خیلی ساده است.

برای ثبت وبلاگ یا سایت خود در موتور جستجوی گوگل ابتدا به این آدرس بروید ، بعد از وارد شدن به این صفحه، با صفحه ای مانند صفحه زیر روبرو خواهید شد . طوریکه در تصویر میبینید دو کادر خالی وجود دارد ، کادر URL مربوط به آدرس اینترنتی شما است ، در اینجا آدرس وبلاگ خودتون رو وارد کنید و دقت داشته باشید که آدرس وبلاگتون رو بدون www  و با  http://در کادر وارد نماید ، ویا اگر سایت دارید میتونید با www  هم اون رو ثبت کنید. خوب این از کادر اولی

google

در کادر دوم نیز باید کپچا یا عددی رو که به شما داده میشه رو در قسمت تعین شده وارد کنید و بعد بروی گزینه سابمیت کلیک کنید ، بعد از کلیک کردن بروی گزینه سابمیت در صورت موجودیت وبلاگ یا سایت ، پیامی برای شما در بالای صفحه ظاهر خواهد شد که نشان دهنده موفق بودن عملیات ثبت وبلاگ یا سایت در موتور جستجو است . بعد از انجام این کار وبلاگ یا سایت شما بطور اتومات در موتور جستجوی گوگل ثبت میشود . اما ممکن زمانی را در بر بگیرد که مطالب شما در گوگل ایندکس شود.

برای فهمیدن اینکه وبلاگ یا سایت شما در موتور جستجو ثبت شده یا نه میتوانید در قسمت سرچ گوگل این عبارت را تایپ کنید ، به طور مثال info:news.blog.af   در قسمت نیوز و بلاگفا شما میتوانید نام وبلاگ خود و بجای بلاگفا پسوند سیستم وبلاگدهی خود را درج کنید . اگر سایت یا وبلاگ شما در گوگل ثبت شده باشد نام وبلاگ شما همراه با سایر اطلاعات نمایش داده میشود و در غیر این صورت  سایت یا وبلاگ شما هنوز در گوگل ثبت نشده است.

معرفی به موتور جستجوگر بینگ

برای ثبت وبلاگتون در موتور جستجوی بینگ  به این آدرس و یا از لینک زیر اقدام نمایید . بعد از وارد شدن ، با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبرو خواهید شد .در کادر اولی، آدرس وبلاگتون مانند معرفی وبلاگ به گوگل رو وارد کنید و در کادر یا فضای خالی دوم نیز کپچا ای که به شما داده میشود رو وارد کنید و بعد بروی گزینه سابمیت کلیک کنید . دقت داشته باشید که اعداد و یا حروف رو دقیقا عین کپچا وارد کنید بطور مثال اگر حروف انگلیسی با حروف بزرگ در کپچا درج شده شما هم همانطور اعداد ویا حروف داده شده را درج کنید.

yahoo

در صورت درست بودن چیزهای که در بالا گفتم یکی پیغامی ظاهر خواهد شده که نشان دهنده موفقیت آمیز بودن عملیات ثبت سایت است . و مطالب شما بطور خود کار ایندکس می شود.

معرفی وبلاگ به موتور جستجوگر یاهو

نکته پایانی و مهم این است که با ثبت سایت یا وبلاگ شما در سایت بینگ دیگر نیازی به ثبت سایت در یاهو نیست ، به این معنی که وبلاگ یا سایت شما بطور خودکار در سایت یاهو نیز ثبت میگردد.

Tags: , , , , , , ,

2 Responses to “آموزش ثبت وبلاگ و وبسایت در موتورهای جستجوگر”

  1. علی گفت:

    عالی بود – استفاده کردیم

Leave a Reply