آموزش تصویری ثبت وبلاگ و وبسایت در الکسا

الکسا
این سامانه یکی از معتبر ترین سامانه های آماری جهان بوده که بر اساس شاخص ها و یا معیار هایی که نزد خود دارد وبلاگ و یا سایت ها را رتبه بندی می کند . این رتبه بندی به دو گونه است یکی رتبه بندی کشوری و دیگری رتبه بندی جهانی . شما هم می توانید با ثبت وبلاگ یا وبسایت خود در الکسا آمار و رتبه خود را مشخص کنید.

مراحل ثبت وبلاگ در الکسا

برای ثبت کردن یک وبلاگ یا وبسایت در الکسا ،ابتدا باید یک حساب کاربری در الکسا ایجاد کنید. انجام این کار بسیار ساده بوده که در ادامه ما آن را بصورت تصویری آموزش داده ایم. پس از ایجاد یک حساب کاربری در الکسا می توانیم به راحتی وب مان را اضافه کنیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

اولین مرحله؛ ایجاد یک حساب کاربری در الکسا

برای انجام این کار ابتدا شما به یک ایمیل معتبر نیاز دارید تا حساب کاربری خود را از آن طریق تائید کنید. پس سعی کنید از ایمیلی معتبر استفاده کنید تا در قسمت تائیدی حساب کاربری تان با مشکل مواجه نشوید.

برای ایجاد یک حساب کاربری در الکسا ، ابتدا به این آدرس www.alexa.com مراجعه کنید، بعد از وارد شدن در سایت ، بروی دکمه sign up که در قسمت گوشه راست سایت موقعیت دارد کلیک کنید. بعد از انجام این کار شما به صفحه دیگری رهنمون می شوید.

alexa-2

در صفحه بعد ،طوریکه در تصویر مشاهده می کنید برای ایجاد حساب کاربری دو راه وجود دارد ، یکی استفاده از حساب کاربری تان در فیس بوک و دیگری از طریق ایمیل شخصی ، که توصیه ما به شما عزیزان استفاده از طریقه دوم می باشد. ما طی این آموزش می خواهیم با استفاده از ایمیل حسابی در الکسا ایجاد کنیم. پس برای ایجاد حساب کاربری از طریق ایمیل در قسمت create an account whit email  نشانی ایمیل خود را وارد کنید ، سپس روی گزینه create کلیک کنید.

alexa-3_7c7a9

در صفحه جدیدی که برای شما باز می شود، پیغامی از سوی سایت داده می شود که به ایمیل خود رجوع کرده و بروی لینکی که سوی الکسا فرستاده شده کلیک کنید ، بعد از کلیک بروی لینکی که به ایمیل شما فرستاده شده صفحه جدیدی در مرورگر شما باز می شود که در آن قسمت باید رمز عبوری برای حساب کاربری خود تعریف کنید ، سعی کنید رمز عبور امنی برای حساب خود انتخاب کنید.

پس از این که رمز خود را در هر دو کادر بطور مشابه وارد کردید بروی گزینه submit password کلیک کنید. بعد از انجام تمامی این مراحل حساب کاربری شما در الکسا فعال می شود. در مرحله بعد به صفحه پیشخوان الکسای خود وارد می شوید که در آن قسمت می توانید اولین وبلاگ یا وبسایت خود را ثبت کنید.

alexa-4

مرحله دوم؛ افزودن وبلاگ یا وبسایت در الکسا

حالا وقت آن رسیده تا وبلاگ یا وبسایت خود را در الکسا اضافه کنید ، برای این کار پس از این که به حساب کاربری خود در الکسا وارد شدید ، باید ایمیل و پسورد خود را فراخوانی کنید. بعد از وارد شدن به حساب کاربری تان باید اطلاعات وبلاگ یا سایت خود را فراخوانی کنید ، برای انجام این کار از قسمت سمت راست صفحه ، یا با کلیک کردن بروی گزینه home با وارد شدن به صفحه اصلی سایت ، آدرس وبلاگ خود را وارد کنید و نهایتا بروی گزینه find کلیک نمایید . بعد از انجام این کار اطلاعات وب شما به نمایش در خواهد آمد ، و باید در ادامه بروی دکمه edit site info که در پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید. در مرحله بعد شما با یک پنجره کوچک دیگری مواجه می شوید که از شما سوال می شود آیا شما صاحب وب ای که درج نموده اید هستید یا خیر ، که در این قسمت شما باید بروی گزینه claim this site کلیک نمایید.

alexa-5

حالا شما می توانید از سه طریق اعلام کنید که وبلاگ یا سایت متعلق به شماست :

روش اول : استفاده از فایلی که شما باید روی فضای ریشه میزبانی یا روت خود بارگذاری کنید که بطور معمول انجام این کار برای وبلاگ ها امکان پذیر نمی باشد.
روش دوم: طی این روش به شما کدی داده می شود که باید آن را در سربرگ وب خود درج کنید. اگر شما صاحب وبلاگ هستید این روش بهترین راهکار می باشد.
روش سوم : استفاده از آمار و ارقام حساب کاربری پیشرفته است که به احتمال زیاد این کار برای شما عزیزان مقدور نیست.

alexa-6

بلاگر های عزیز به این نکته توجه کنند که بعد از کلیک بر روی روش دوم کدی برای شان داده می شود که باید این کد را در قالب وبلاگ خود بعد از تگ head>> و یاهم قبل از بسته شدن تگ head>/> قرار داده و آن را ثبت نمایند . بعد از ثبت کد بروی گزینه verify my id که در پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید تا وبلاگ شما ثبت شود. خوب بعد از انجام این کار پیغام Your site is successfully claimed برای شما ظاهر می شود که نشانگر ثبت شدن وبلاگ شما می باشد.

برای مشاهده اطلاعات وبلاگ خود از قبیل رتبه جهانی ، رتبه کشوری و سایر مطالب می توانید بروی گزینه my dashboard کلیک نمایید و آمار و ارقام را مشاهده کنید.

alexa-7

امیدوارم از این آموزش چیزهایی آموخته باشید و بتونید که وب خود را در الکسا اضافه کنید. در ضمن اگر با کدام مشکلی مواجه شدید و یا با سوالی برخوردید میتونید در قسمت نظرات مطرح کنید تا براتون توضیح بیشتر داده شود.

Leave a Reply