آموزش تصویری ساخت وبلاگ در بلاگ ای اف وبلاگدهی افغانی

ساختن وبلاگ بسیار ساده می باشد، فقط باید فرم مختصری و ساده ای را که بیشتر از چند دقیقه طول نمی کشد ،پر کرد تا صاحب وبلاگ شد، اما قبل از اینکه وبلاگی بسازید به یک ایمیل معتبر در سرویس های ایمیل دهی ماننده گوگل و یاهو نیاز دارید. بعد از ایجاد ایمیل برای خودتان به این آدرس www.blog.af مراجعه کنید ، و بروی دکمه ثبت نام کنید کلیک کنید. بعد از انجام این کار به صفحه ای دیگری منتقل می شوید که در آن صفحه باید مشخصات وبلاگ خود را به طور ذیل تعیین کنید. ادامه نوشته در ادامه مطلب

12
در کادر اول باید نام کاربری را برای وبلاگ خود تعریف کنید. سعی کنید نامی مرتبط با محتوای مطالب خود پیدا کرده و برای دامنه وبلاگ خود انتخاب کنید. در کادر دوم یک ایمیل معتبر را که به آن دسترسی دارید را وارید کنید. توجه داشته باشید که ایمیل تان را بدون www وارد کنید. بطور مثال blog@gmail.com
در کادر سوم پسوردی را برای وبلاگ تان انتخاب کنید و در کادر بعدی هم دوباره آن را تائید کنید. البته این نکته فراموش نشود که ممکن است سرویس وبلاگدهی پسورد دیگری را برای امنیت بهتر وب شما انتخاب کرده و آن را جایگزین پسورد شما کند. نگران نباشید در این صورت هم رمز انتخابی در هنگام تائیدی وبلاگ همراه با نام کاربری برای شما فرستاده می شود. و بعدها شما می توانید از قسمت پیشخوان وبلاگ یا مدیریت وبلاگ خود آن را به نحو دلخواه تغییر دهید.

در قسمت بعد هم شما می توانید عکسی را برای وبلاگ خود انتخاب و آن را از طریق کامپیوتر خود آن را آپلود کنید. گذاشتن عکس اختیاری است می توانید از این قسمت بگذرید. بعد از انجام این کار باید با قوانین و مقرراتی که برای وبلاگ ها در نظر گرفته شده موافقت کنید، و در نهایت بروی دکمه بعد کلیک کنید. با انجام این کار به صفحه دیگری طبق صفحه زیر رهنمون می شوید.

23

طوریکه در تصویر مشاهده می کنید در این قسمت باید شما عنوانی برای وبلاگ خود انتخاب کنید . سعی کنید نامی کوتاه و پر محتوا که از مطالب وب شما پشتیبانی کند استفاده کنید. بعد از انجام این کار باید بروی کپچا کلیک کرده و آن را تائید کرد. در مرحله بعد بروی نام نویسی کلیک نمایید. بعد از تمامی این کارها به صفحه دیگری منتقل می شوید . طبق زیر . صفحه جدید که برای شما ظاهر می شود طبق زیر نشانگر موفق بودن مراحل ساخت وبلاگ شما می باشد. بعد از انجام دقیق مراحلی که در بالا آورده شد به صفحه ای مانند صفحه زیر برخورد می کنید. که این صفحه به شما می گوید به ایمیل تان مراجع کرده و لینکی فعالی سازی که از سوی سرویس وبلاگدهی برای شما ارسال شده کلیک کنید. بعد از کلیک بروی لینک وبلاگ شما فعال خواهد شد. در همان ایمیل نام کاربری و پسورد شما نیز قرار میگیرد. برای مشاهده آنها به پایین ایمیل فعال سازی مراجعه کنید. با انحام این مراحل به راحتی شما صاحب وبلاگی در بلاگ ای اف خواهید شد.

34

اگر با کدام مشکلی برخوردید سوالات تان را در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا به آن ها جواب داده شود.

Tags: , , , , , , , , ,

Leave a Reply